آشنایی با لیست پرفروش ترین لوازم یدکی خودرو

آشنایی با لیست پرفروش ترین لوازم یدکی خودرو

اگر به دنبال راه اندازی شغلی پر سود هستید پیشنهاد ما به شما راه اندازی فروشگاه لوازم یدکی خودرو می باشد البته این شغل درصورتی برای شما موفقیت آمیز خواهد یود که با قطعات یدکی خودرو بطور کامل آشنایی داشته باشید و بدانید پرفروش ترین لوازم یدکی خودرو کدام قطعات هستند و فروش کدوم قطعات برای شما سود بیشتری به همراه دارد.

در همین راستا فروشگاه بهفر یدک که در حوزه ی عرضه ی لوازم  یدکی خودرو بصورت تکی و عمده فعالیت دارد ، مقاله ای با عنوان آشنایی با پرفروش ترین لوازم یدکی خودرو بنابر تجربه چند ساله خود برای شما فراهم کرده تا برای شما کمک کننده در این بخش باشد.

لیست پر فروش ترین لوازم یدکی خودرو شامل چه قطعاتی هستند ؟

پرفروش ترین قطعات یدکی خودرو عبارتند از :

 • سنسور اکسیژن
 • قطعات مصرفی خودرو
 • باتری خودرو
 • تسمه تایم
 • فیلتر های خودرو
 • لاستیک ها
 • کمک فنر
 • شمع
 • کوئل
 • رله های خودرویی
 • تسمه تایم
 • بلبرینگ
 • وایر شمع
 • پلوس
 • سرپلوس
 • مشعلی پلوس

که در ادامه به بررسی هر کدام از این قطعات و مارک های موجود در بازار می پردازیم .

 

سنسور اکسیژن از پرفروش ترین قطعات یدکی خودرو

سنسور اکسیژن از پرفروش ترین لوازم یدکی خودرو

سنسور اکسیژن یکی از مهم ترین حسگر های خودرو بوده که وظیفه ی سنجش میزان اکسیژن خروجی از اگزوز و ارسال اطلاعات به ایسیو یا همان کامپیوتر خودرو را برعهده دارد.

این قطعه وظیفه ی ایجاد تعادل بین سوخت و هوا و مصرف بهینه ی سوخت را برعهده دارد که خرابی آن می تواند سبب افزایش مصرف سوخت خودرو گردد.

مارک های زیادی از این قطعه در بازار موجود است اما بهترین مارک های سنسور اکسیژن موجود در بازار ان تی کا و بوش می باشد. جهت اطلاع از قیمت سنسور اکسیژن کلیک کنید.

قطعات مصرفی خودرو از پرسودترین لوازم یدکی خودرو

شما می توانید با فروش قطعات مصرفی خودرو مانند : تسمه تایم ، فیلتر روغن ، باتری ، لنت ترمز ، تسمه دینام و ... به سود و فروش بالایی دست پیدا کنید.

قطعات مصرفی خودرو شامل قطعاتی بوده که بعد از مدتی حتما باید تعویض گردند  به همین دلیل جز پرفروش تر ین لوازم یدکی خودرو محسوب می شوند. که در زیر چند تا از آن ها را برای شما معرفی کرده ایم .

باتری خودرو :

عمر مفید باتری خودرو 2 سال بوده و بعد از این مدت باید تعویض گردد. البته باتری خودرو شامل گارانتی بوده و اگر زودتر از مدت مشخص شده خراب شود شما بدون پرداخت هزینه باتری نو تحویل میگیرید.

تسمه تایم از پر فروش ترین لوازم یدکی خودرو :

تسمه تایم جز قطعات پرسود و پرفروش و پر ریسکی می باشد.که بهتر است قبل از فروش درباره تسمه تایم بسیار تحقیق کرده و با دقت بالایی به فروش این قطعه ی یدکی بپردازید چرا که از این قطعه مارک های متنوع زیادی در بازار بوده و اگر خودرویی به دلیل تسمه تایم آسیب ببیند شما باید خسارتش را بپردازید .

از بهترین مارک های تسمه تایم می توان به مارک گتس ، پاورگریپ ، دانگل و غیره اشاره کرد.

برای آشنایی با تمامی قطعات مصرفی خودرو پیشنهاد می کنم مقاله : آشنایی با لیست قطعات مصرفی خودرو و زمان تعویض آن ها را مطالعه کنید.

فیلتر های خودرو :

فیلتر های خودرو جزو قطعاتی بوده که برای فروش آن ها نیاز به سرمایه ی کمی دارید از طرفی هر خودرو نیاز تا سالی یکبار فیلتر هایش تعویض شود به همین دلیل جزو لوازم یدکی پر مصرف و پر فروش  محسوب می گردد.

زمان دقیق تعویض فیلتر های خودرو به شرح زیر می باشد :

فیلتر روغن : با هر بار تعویض روغن موتور

فیلتر هوا : سالی یکبار ، البته در مناطق پر گرد و خاک هر شش ماه یکبار

فیلتر بنزین : بین 7 تا 10 هزار کیلومتر

لاستیک ها از پر فروش ترین لوازم یدکی خودرو :

ماشین بدون چرخ هایش عملا بدرد نخورده و کار نمی کند . لاستیک ها از مهم ترین قطعات خودرو بوده که به طور مستقیم با سلامت و کیفیت رانندگی افراد سروکار دارد.

زمان تعویض لاستیک بین 70 تا 100 هزار کیلومتر می باشد.

کمک فنر :

کمک فنر از پر فروش ترین قطعات یدکی خودرو

کمک فنر یکی از قطعات سیستم انتقال قدرت خودرو بوده که وظیفه ی دفع ضربات ناشی از کف جاده را برعهده دارد . بدیهی است که با توجه به شرایط بد جاده ای کشور عمر کمک فنر ها به شدت کاهش پیدا می کند و رانندگان زودتر از زمان مشخص شده نیاز به تعویض این قطعه پیدا می کنند.

از پرفروش ترین و پرسود ترین قطعات یدکی خودرو کمک فنر بوده که یکی از مارک های خوب  آن  برند آپکو می باشد که می توانید آن را بصورت عمده و تکی از فروشگاه بهفر یدک تهیه کنید.

 

شمع :

شمع از قطعات مصرفی خودرو

شمع ماشین که جز قطعات برقی و مصرفی خودرو محسوب می گردد وظیفه ی ایجاد جرقه و روشن شدن خودرو را برعهده دارد. زمان تعویض این قطعه ی یدکی پر فروش بین 50 تا 100 هزار کیلومتر بوده که شما می توانید در لیست قطعات یدکی فروشگاهتان شمع خودرو را هم اضافه کنید.

شمع ngk ، شمع اکیوم و شمع بوش از بهترین مارک های شمع خودرو می باشند.

 

 

کوئل :

کوئل از قطعات پرفروش خودرو

از دیگر اجزای سیستم برقی خودرو می توان به کویل ماشین اشاره کرد. کوئل با تبدیل ولتاژ باتری به ولتاژی بیش از 7 هزار ولت باعث ایجاد جرقه در شمع خودرو می گردد. بنابراین کویل ها نقش مهمی در استارت و راه اندازی موتور برعهده دارند.

طبق تجربه ی چندین ساله ی ما پرفروش ترین کوئل ها مربوط به کوئل 206 و کوئل ساژم است.

 

رله فن از پرفروش ترین لوازم یدکی خودرو در فصل تابستان

بطور کلی رله ها از پرفروش ترین قطعات یدکی خودرو محسوب می گردد . رله یک قطعه ی کوچک بوده که برای قطع و وصل کردن جریانهای قوی با استفاده از یک جریان ضعیف مورد استفاده قرار می گیرند.

از پرفروش ترین رله ها می توان به رله یک قلو ، رله دو قلو ، رله سه قلو ( خودرو پراید ) ، رله فن سبز ( خودرو 206 ) ، رله فن کلاهدار و رله دوبل اشاره کرد.

که شما لیست انواع رله های خودرویی را درسایت بهفر یدک مشاهده کنید.

 

بلبرینگ از پر فروش ترین قطعات یدکی خودرو :

بلبرینگ جز قطعات یدکی پرفروش خودرو

بلبرینگ ها از قطعات موتوری خودرو بوده که وظیفه ی اصلی آن کاهش اصطکاک میان قطعات خودرو و افزایش طول عمر قطعات نیز می باشد.

بلبرینگ ها شامل انواع مختلفی مانند بلبرینگ چرخ ، بلبرینگ دینام ، بلبرینگ گیربکس ، بلبرینگ پلوس و ... بوده که  جز پرفروش ترین قطعات یدکی خودرو محسوب می گردد. در این میان بلبرینگ پراید فروش بیشتری دارد.

پیشنهاد به ما به شما راه اندازی فروشگاه تخصصی انواع بلبرینگ های خودرویی می باشد.

 

وایر شمع :

از دیگر پرفروشترین قطعات یدکی خودرو وایر شمع می باشد. وایر شمع وظیفه ی انتقال جریان برق از کوئل به شمع ها را برعهده دارد. که البته امروزه خودروسازان با حذف کامل وایر شمع جریان برق را مستقیما از کوئل به شمع انتقال می دهند .

 

پلوس ، سرپلوس ، مشعلی پلوس آخرین مورد از لیست پرفروش ترین قطعات یدکی خودرو

در آخرین مورد از لیست پرفروش ترین لوازم یدکی خودرو می خواهیم به معرفی سه قطعه مربوط به سیستم انتقال قدرت خودرو بپردازیم که عبارتند از :

پلوس : پلوس نیروی تولید شده توسط موتور خودرو را به گیربکس یا همان جعبه دنده انتقال می دهد و سپس این نیرو توسط میل گاردان به دیفرانسیل خودرو انتقال می یابد.

سرپلوس : سرپلوس یا کله پلوس قطعه ای است که پلوس را به چرخ ها متصل کرده و نقش اصلی را در انتقال نیرو و سیستم تعلیق خودرو ایفا می کند.

مشعلی پلوس : مشعلی پلوس قطعه ای است که در انتهای گیربکس قرار گرفته و با اتصال به سه شاخ پلوس که داخل قسمت داخلی گیربکس قرار می گیرد، به پلوس متصل می شود. که یکی از پرفروش ترین های مشعلی پلوس مربوط به مشعلی پلوس 405 می باشد.

مارک های متنوع و زیادی برای قطعات سیستم انتقال قدرت وجود دارد که شما بسته به میزان سرمایه اتان و موارد دیگر می توانید مارک مورد نظرتان را انتخاب کنید . اما بنابر تجربه چندین ساله ما یکی از بهترین مارک ها آپکو می باشد.

جمع بندی کلی پر فروش ترین قطعات یدکی خودرو

اگر به دنبال شغل فروش لوازم یدکی خودرو هستید باید بدانید که عوامل زیادی در فروش و موفقیت در این شغل تاثیرگذار بوده که یکی از این عوامل آشنایی با لیست پرفروش ترین لوازم و قطعات یدکی خودرو می باشد.

این مقاله بنابر تجریه ی چند ساله ی مجموعه ی بهفر یدک گرد آوردی شده است که امیدوارم برایتان مفید بوده باشد اما اگر نیاز به راهنمایی بیشتر و مشاوره داشته باشید می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

نظرات بازدیدکنندگان